RS/NJ
A.net/NJ
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Woodbridge High Track & Field and Cross Country - Woodbridge, New Jersey
you RUN the place
Kelly Street, Woodbridge, New Jersey, 7095, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Victoria Steele
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
5
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2009 / 2010 - (5 articles)
All News
Search
2010 Results - NJSIAA State Sectionals
Published by
CougarTC
May 23rd 2010, 3:30pm
Comments
NJSIAA State Sectionals
May 21, 2010 to May 22, 2010
Ridge, NJ, US
« Filter Results by Team: »
Bayonne
Bridgewater-Raritan
Columbia
Dickinson
Edison
Elizabeth
Franklin
Hunterdon Central
John P Stevens
Linden
North Hunterdon
Perth Amboy
Phillipsburg
Piscataway
Plainfield
Ridge
Union
Watchung Hills Reg
Westfield
Woodbridge
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
110h
|
400h
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
100h
|
400h
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gravesande, Clayton
12
Franklin
10.99
nwi
1
10
2
Shumate, Joel
12
John P Stevens
11.04
nwi
1
8
3
Williams, Jhakyse
12
Westfield
11.11
nwi
1
6
4
Boateng, Daniel
12
Union
11.13
nwi
1
4
5
Lean, Isaiah MC
12
Union
11.18
nwi
1
2
6
Studivent, Curtis
12
Elizabeth
11.22
nwi
1
1
7
Ifill, Norman
12
Columbia
11.40
nwi
1
8
Lee, Eddie
9
Franklin
11.48
nwi
1
Mens 100m Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Gravesande, Clayton
12
Franklin
11.01
nwi
1
2
Boateng, Daniel
12
Union
11.03
nwi
5
3
Lean, Isaiah MC
12
Union
11.07
nwi
5
3
Williams, Jhakyse
12
Westfield
11.07
nwi
2
5
Shumate, Joel
12
John P Stevens
11.08
nwi
3
6
Studivent, Curtis
12
Elizabeth
11.21
nwi
4
7
Ifill, Norman
12
Columbia
11.40
nwi
4
7
Lee, Eddie
9
Franklin
11.40
nwi
3
9
James, Earle
12
Piscataway
11.42
nwi
2
10
Orbach, William
10
Woodbridge
11.43
nwi
1
11
Richardson, Raheem
12
Union
11.44
nwi
2
12
McGaw, Freeman
12
Franklin
11.45
nwi
4
12
Gates, Andrew
12
Westfield
11.45
nwi
1
14
Star, Kyle
10
Westfield
11.55
nwi
1
15
Bujnowski, Michael
10
Hunterdon Centra
11.56
nwi
3
16
Cook, Griffin
11
Phillipsburg
11.67
nwi
2
17
Houston, Majid
11
Phillipsburg
11.70
nwi
5
18
Gaines, Ian
12
Hunterdon Centra
11.74
nwi
2
19
Ibironke, Oluwasean
10
Woodbridge
11.80
nwi
5
20
Popa, Terry
10
North Hunterdon
11.81
nwi
5
21
Stout, Brandon
11
Piscataway
11.82
nwi
3
21
Marshall, Paul
11
Piscataway
11.82
nwi
4
23
Waugh, Carnardo
Plainfield
11.88
nwi
2
24
Peele, Ruhann
10
Linden
11.99
nwi
3
24
Muthard, Mike
11
Watchung Hills R
11.99
nwi
2
26
Nyers, Anthony
9
Woodbridge
12.00
nwi
4
27
Matias, Anthony
10
Linden
12.08
nwi
3
28
Maloy, Shaun
10
Phillipsburg
12.09
nwi
4
29
Chatman, David
12
Columbia
12.20
nwi
4
30
Bradley, Amir
Plainfield
12.23
nwi
3
31
Robinson, Marquis
10
Elizabeth
12.26
nwi
1
32
Barletta, Tom
11
Bridgewater-Rari
12.32
nwi
4
33
Dawson, Eddie
9
Watchung Hills R
12.54
nwi
3
34
Flamenco, Pablo
Plainfield
12.66
nwi
5
35
Vesper, Steve
10
Watchung Hills R
12.71
nwi
5
--
Kornegay, Jonathan
12
Elizabeth
FS
nwi
1
Mens 200m Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gravesande, Clayton
12
Franklin
21.54
nwi
1
10
2
Roberts, Dana
12
Columbia
21.98
nwi
1
8
3
Studivent, Curtis
12
Elizabeth
22.36
nwi
1
6
4
Lee, Eddie
9
Franklin
22.73
nwi
1
4
5
Shumate, Joel
12
John P Stevens
22.85
nwi
1
2
6
Boateng, Daniel
12
Union
22.89
nwi
1
1
Mens 200m Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Gravesande, Clayton
12
Franklin
22.15
nwi
1
2
Roberts, Dana
12
Columbia
22.20
nwi
4
3
Studivent, Curtis
12
Elizabeth
22.51
nwi
2
4
Boateng, Daniel
12
Union
22.78
nwi
6
5
Shumate, Joel
12
John P Stevens
22.82
nwi
5
6
Lee, Eddie
9
Franklin
22.85
nwi
6
7
Kornegay, Jonathan
12
Elizabeth
23.03
nwi
3
8
Brown, Wellington
10
Union
23.08
nwi
1
9
Hovanec, Robert
10
Watchung Hills R
23.10
nwi
5
10
Richardson, Raheem
12
Union
23.16
nwi
7
11
McGaw, Freeman
12
Franklin
23.19
nwi
7
12
James, Earle
12
Piscataway
23.30
nwi
8
13
Donado, Julian
9
Woodbridge
23.32
nwi
2
14
Gates, Andrew
12
Westfield
23.41
nwi
1
15
Beck, Derek
11
Bridgewater-Rari
23.44
nwi
8
16
Bujnowski, Michael
10
Hunterdon Centra
23.58
nwi
8
17
Gaines, Ian
12
Hunterdon Centra
23.65
nwi
4
18
Winter, Tyler
11
Ridge
23.66
nwi
3
19
Piriz, Santiago
10
Elizabeth
23.70
nwi
4
20
Star, Kyle
10
Westfield
23.78
nwi
2
21
Horvath, Tom
12
John P Stevens
23.85
nwi
8
22
Turner, Aswad
10
Westfield
23.93
nwi
7
23
Holmon, Jaquan
12
Linden
24.09
nwi
3
24
Cook, Griffin
11
Phillipsburg
24.15
nwi
6
25
Nyers, Anthony
9
Woodbridge
24.17
nwi
5
26
Lusk, James
11
Ridge
24.24
nwi
4
27
Lee, Devon
11
Columbia
24.27
nwi
3
28
Chatman, David
12
Columbia
24.30
nwi
4
29
Stout, Brandon
11
Piscataway
24.34
nwi
2
30
Waugh, Carnardo
Plainfield
24.44
nwi
5
31
Muthard, Mike
11
Watchung Hills R
24.46
nwi
6
32
Marshall, Paul
11
Piscataway
24.74
nwi
1
33
Roberts, Jake
10
Bridgewater-Rari
24.77
nwi
1
34
Huynh, Alex
10
Ridge
24.83
nwi
6
35
Torres, Mark
12
Perth Amboy
24.84
nwi
7
36
Bradley, Amir
Plainfield
24.85
nwi
8
37
Catipon, Kurt
9
Bridgewater-Rari
24.97
nwi
5
38
Kinsey, Khalif
9
Woodbridge
25.10
nwi
7
39
Procopio, Matthew
11
North Hunterdon
25.46
nwi
7
40
Clark, Patrick
10
Edison
25.62
nwi
6
41
Flamenco, Pablo
Plainfield
25.71
nwi
5
42
Ceasar, Mike
9
Watchung Hills R
25.91
nwi
2
--
Luca, Edy
11
Hunterdon Centra
DNF
nwi
3
--
Matias, Anthony
10
Linden
DQ
nwi
8
Mens 400m Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gravesande, Clayton
12
Franklin
47.58
8
10
2
Henry, Jonathan
11
Westfield
48.21
8
8
3
Roberts, Dana
12
Columbia
48.85
8
6
4
Studivent, Curtis
12
Elizabeth
49.37
8
4
5
Ibironke, Oluwasean
10
Woodbridge
50.13
7
2
6
Kornegay, Jonathan
12
Elizabeth
50.51
8
1
7
Oluyadi, Bayaan
12
Union
51.08
8
8
Rutledge, Kwesi
11
Franklin
51.12
7
9
Mellinger, Michael
12
Hunterdon Centra
51.62
6
10
Montgomery, William
11
North Hunterdon
51.70
7
11
Gardner, Angelo
9
Franklin
51.88
7
12
White, Jerell
12
Union
51.91
6
13
Hovanec, Robert
10
Watchung Hills R
52.40
6
14
Winter, Tyler
11
Ridge
52.43
4
15
Carr, Christian
12
Edison
52.52
5
16
Holmon, Jaquan
12
Linden
52.69
5
17
Grant, Lawrence
12
Piscataway
52.84
4
18
Derius, Junior
12
Columbia
52.86
7
19
Arthur, Wesley
11
Union
52.89
5
20
Procopio, Patrick
11
North Hunterdon
53.06
5
21
Viola, Anthony
12
Watchung Hills R
53.10
6
22
Horvath, Tom
12
John P Stevens
53.56
2
23
Huynh, Alex
10
Ridge
53.63
3
24
Pryor, Garrett
11
Westfield
53.72
4
25
Ronan, Michael
12
North Hunterdon
53.96
5
25
Rodriguez, Randy
10
Woodbridge
53.96
4
27
Peele, Ruhann
10
Linden
54.00
6
28
Kinney, Chris
12
Watchung Hills R
54.04
5
28
Waugh, Carnardo
Plainfield
54.04
2
30
Lusk, James
11
Ridge
54.05
2
31
Kikrland, Donovan
10
Piscataway
54.06
3
32
Coneo, George
12
Piscataway
54.08
3
33
Roberts, Jake
10
Bridgewater-Rari
54.40
3
34
Maloy, Shaun
10
Phillipsburg
54.57
3
35
Delgado, Taylor
10
Bridgewater-Rari
54.90
3
36
Bradley, Amir
Plainfield
55.82
1
37
Slobodzian, Emmett
11
Hunterdon Centra
56.14
2
38
Valdes, Eddy
12
Perth Amboy
56.64
4
39
Fajardo, Andrew
10
Perth Amboy
56.84
4
40
Kim, Byung-Woo
11
Edison
57.30
1
41
Strum, David
9
Bayonne
57.58
2
42
Bondi, Vincent
9
Bridgewater-Rari
57.82
2
43
Saunders, Deon
Plainfield
58.37
1
44
Navarez, Armando
12
Edison
1:01.07
1
Mens 800m Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Henry, Jonathan
11
Westfield
1:54.84
1
10
2
Tasco, Dominic
12
Bridgewater-Rari
1:55.18
1
8
3
Basili, Brian
12
Columbia
1:56.29
1
6
4
Roberts, Dana
12
Columbia
1:56.72
1
4
5
Cusick, Tyler
12
Westfield
1:57.40
1
2
6
Oluyadi, Bayaan
12
Union
1:57.47
1
1
7
Veras, Jose
11
Dickinson
1:58.35
1
8
Sansevere, Robert
12
Hunterdon Centra
1:58.59
1
9
Young, Edwin
11
Dickinson
1:59.56
1
10
Held, Thomas
12
North Hunterdon
1:59.83
1
11
Pulgiano, Frank
12
Edison
2:00.15
1
12
Weaver, Lance
10
Piscataway
2:00.65
1
13
Sun, Kenny
11
Ridge
2:01.16
1
14
Abanda, Sabum
10
Franklin
2:01.88
1
15
Francois, Wismith
11
Woodbridge
2:02.11
1
16
Tooley, Sam
11
Westfield
2:02.27
1
17
White, Jerell
12
Union
2:02.89
1
18
Anderson, Michael
9
Columbia
2:03.98
1
19
Maffey, Drew
11
Ridge
2:04.18
1
20
Andersen, James
12
Hunterdon Centra
2:04.29
1
21
Gardner, Chris
11
Watchung Hills R
2:04.56
1
22
Stamateris, Jim
11
Ridge
2:05.09
1
23
Blauvelt, Daniel
10
Hunterdon Centra
2:05.37
1
24
Jin, Evan
12
Bridgewater-Rari
2:05.64
1
25
Chukuwun, Chiedozie
11
John P Stevens
2:05.80
1
26
Holmon, Jaquan
12
Linden
2:06.19
1
27
Maxwell, Gregory
11
Linden
2:06.68
1
28
Amaya, Dennis
10
Elizabeth
2:06.73
1
29
Herrera, John Paul
11
Bayonne
2:07.95
1
30
Martinez, Gerson
11
Perth Amboy
2:08.29
1
31
Pereyra, Edison
9
Elizabeth
2:09.23
1
32
Vance, Ryan
12
North Hunterdon
2:09.24
1
33
Muthee, Micaiah
10
Elizabeth
2:10.03
1
34
Smith, Everett
Plainfield
2:10.53
1
35
George, Joel
10
John P Stevens
2:10.97
1
36
Patel, Smit
12
Edison
2:11.60
1
37
Williams, Jason
Plainfield
2:11.79
1
38
Martians, Zach
11
Watchung Hills R
2:12.13
1
39
Strum, David
9
Bayonne
2:13.07
1
40
Conners, Kyle
9
Watchung Hills R
2:13.33
1
41
Chang, Enoch
12
John P Stevens
2:14.02
1
42
DeLELLO, Dominck
12
Piscataway
2:14.31
1
43
Kim, Byung-Woo
11
Edison
2:15.22
1
44
Gulliksen, Joe Erik
11
Piscataway
2:20.44
1
45
Saunders, Deon
Plainfield
2:20.58
1
--
Kelly, Evan
11
North Hunterdon
DQ
1
Mens 1600m Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Basili, Brian
12
Columbia
4:18.69
1
10
2
Goodwin, Sam
12
North Hunterdon
4:19.75
1
8
3
McDonald, Matthew
11
North Hunterdon
4:20.73
1
6
4
Bellitti, Anthony
12
Ridge
4:21.66
1
4
5
Harper, Jon
10
Phillipsburg
4:22.39
1
2
6
DeFabio, CJ
11
Watchung Hills R
4:22.54
1
1
7
Warshauer, Andrew
11
Watchung Hills R
4:24.72
1
8
Gooding, Darrel
10
Franklin
4:24.93
1
9
Ashforth, Hank
12
Hunterdon Centra
4:26.19
1
10
Sansevere, Robert
12
Hunterdon Centra
4:27.78
1
11
Lizmi, Zach
11
Westfield
4:28.36
1
12
Kelley, Mike
12
Westfield
4:29.35
1
13
Leahy, Jack
10
Westfield
4:29.56
1
14
Flynn, Steven
10
Edison
4:34.59
1
15
Aguilar, Jose
11
Dickinson
4:35.84
1
16
Vance, Ryan
12
North Hunterdon
4:39.66
1
17
Rebbel, Daniel
11
Piscataway
4:41.60
1
18
Olali, Jeph
09
Union
4:44.03
1
19
Rivera, Jose
11
Dickinson
4:44.54
1
20
Wells, Brian
11
Piscataway
4:44.81
1
21
Roelke, Ryan
12
Ridge
4:45.44
1
22
Amaya, Dennis
10
Elizabeth
4:47.33
1
23
Zafar, Salmon
11
Dickinson
4:47.36
1
24
Brown, Justin
10
Franklin
4:47.56
1
25
Piekarski, Matt
9
Watchung Hills R
4:48.30
1
26
Proulx, William
11
Piscataway
4:48.77
1
27
Saxena, Nitin
10
John P Stevens
4:49.51
1
28
Velazques, Derwin
10
Woodbridge
4:49.69
1
29
Verdi, Stephen
9
Ridge
4:49.71
1
30
Zullo, Ryan
12
Hunterdon Centra
4:49.72
1
31
Cordero, Angel
10
Woodbridge
4:50.11
1
32
Estevez, Joshua
11
Perth Amboy
4:51.42
1
33
Lee, Devon
11
Columbia
4:52.16
1
34
Smith, Kyle
11
Phillipsburg
4:52.18
1
35
Meixsell, Brad
9
Bridgewater-Rari
4:52.69
1
36
Francois, Wismith
11
Woodbridge
4:53.15
1
37
Pulgiano, Frank
12
Edison
4:53.40
1
38
Morgan, Steve
11
Bridgewater-Rari
4:53.66
1
39
Smith, Ryan
9
Edison
4:53.87
1
40
George, Joel
10
John P Stevens
4:54.09
1
41
McGuire, Tom
12
John P Stevens
4:54.69
1
42
Martinez, Gerson
11
Perth Amboy
4:55.11
1
43
Nyame, Francis
11
Union
4:57.69
1
44
Mejia, Benito
10
Elizabeth
4:58.86
1
45
Lopez, Kevin
10
Elizabeth
4:59.05
1
46
Maxwell, Gregory
11
Linden
5:01.35
1
47
Nasralla, Shady
11
Bayonne
5:04.43
1
48
Maxcy, Tom
12
Phillipsburg
5:08.13
1
49
Hanson, Ian
9
Columbia
5:09.17
1
50
Islas, Jose
Plainfield
5:25.16
1
--
Ruskan, Jake
11
Bridgewater-Rari
DNF
1
Mens 3200m Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McDonald, Matthew
11
North Hunterdon
9:25.49
1
10
2
Goodwin, Sam
12
North Hunterdon
9:28.74
1
8
3
Bellitti, Anthony
12
Ridge
9:29.75
1
6
4
Banafato, Chris
12
Bridgewater-Rari
9:32.72
1
4
5
Harper, Jon
10
Phillipsburg
9:33.68
1
2
6
DeFabio, CJ
11
Watchung Hills R
9:37.66
1
1
7
Gooding, Darrel
10
Franklin
9:46.45
1
8
Aguilar, Jose
11
Dickinson
9:46.90
1
9
Leahy, Jack
10
Westfield
9:48.38
1
10
Warshauer, Andrew
11
Watchung Hills R
9:50.39
1
11
Ashforth, Hank
12
Hunterdon Centra
9:53.31
1
12
Kirna, Andrew
11
Westfield
9:54.05
1
13
Basili, Brian
12
Columbia
9:54.87
1
14
Flynn, Steven
10
Edison
10:06.39
1
15
Claudio, Pedro
12
Dickinson
10:06.64
1
16
Koontz, Charles
10
Hunterdon Centra
10:07.74
1
17
Vekaria, Jaimin
10
North Hunterdon
10:11.42
1
18
Wells, Brian
11
Piscataway
10:19.40
1
19
Bak, Andrew
12
Bridgewater-Rari
10:21.43
1
20
Lechleider, Tim
12
Ridge
10:23.56
1
21
Kaluzny, Andrew
9
Phillipsburg
10:27.92
1
22
Velazques, Derwin
10
Woodbridge
10:28.70
1
23
Zhang, Byron
11
John P Stevens
10:30.33
1
24
Kirna, John
10
Westfield
10:30.34
1
25
Plichta, Nicholas
12
Hunterdon Centra
10:30.47
1
26
Rebbel, Daniel
11
Piscataway
10:38.86
1
27
Saxena, Nitin
10
John P Stevens
10:38.96
1
28
Lechleider, Matt
10
Ridge
10:41.29
1
29
Estevez, Joshua
11
Perth Amboy
10:43.20
1
30
McGuire, Tom
12
John P Stevens
10:47.35
1
31
Nyame, Francis
11
Union
10:47.42
1
32
Morgan, Steve
11
Bridgewater-Rari
10:52.36
1
33
Klink, Robert
11
Watchung Hills R
10:57.33
1
34
Mejia, Benito
10
Elizabeth
11:02.15
1
35
Kraft, Tim
11
Edison
11:04.79
1
36
Lopez, Kevin
10
Elizabeth
11:08.03
1
37
Patel, Neel
12
Edison
11:21.49
1
38
Milne, Russell
12
Columbia
11:25.96
1
--
Altagarcia, Darwin
10
Elizabeth
DNF
1
Mens 110m Hurdles Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Broussard, Alan
12
John P Stevens
14.61
nwi
1
10
2
Obamedo, Elyon
12
Union
15.18
nwi
1
8
3
Kirkland, Justin
12
Piscataway
15.21
nwi
1
6
4
Mims, Perry
11
Columbia
15.32
nwi
1
4
5
Brown, Wellington
10
Union
15.46
nwi
1
2
6
Cole, Daniel
11
Piscataway
15.49
nwi
1
1
7
Veras, Jose
11
Dickinson
15.52
nwi
1
8
Liwag, Jeffery
10
Edison
15.60
nwi
1
Mens 110m Hurdles Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Broussard, Alan
12
John P Stevens
14.59
nwi
1
2
Veras, Jose
11
Dickinson
15.25
nwi
1
3
Mims, Perry
11
Columbia
15.27
nwi
1
4
Kirkland, Justin
12
Piscataway
15.31
nwi
2
5
Obamedo, Elyon
12
Union
15.38
nwi
4
6
Cole, Daniel
11
Piscataway
15.50
nwi
5
7
Liwag, Jeffery
10
Edison
15.63
nwi
3
8
Brown, Wellington
10
Union
15.67
nwi
4
9
Danner, Brian
11
Franklin
15.80
nwi
5
10
Deery, Matt
11
Phillipsburg
15.87
nwi
2
11
Duncan, Gavin
10
Union
15.95
nwi
3
11
Macauley, Lionel
12
Franklin
15.95
nwi
5
13
Antoine, Roberto
12
Elizabeth
15.97
nwi
3
14
Lane, Jared
11
Piscataway
16.08
nwi
5
15
Allen, Andrew
12
Elizabeth
16.13
nwi
4
16
Montique, Simon
11
Edison
16.14
nwi
5
17
Henderso, Shaquille
11
Watchung Hills R
16.22
nwi
2
18
Peele, Ruhann
10
Linden
16.23
nwi
1
19
Young, Edwin
11
Dickinson
16.43
nwi
5
20
Goldman, Derek
11
North Hunterdon
16.44
nwi
1
21
Izegbu, Alex
10
Edison
16.50
nwi
2
22
Bramley, Michael
12
Hunterdon Centra
16.76
nwi
3
23
Ahmed, Syed
10
Watchung Hills R
16.95
nwi
4
24
Anya, Sandy
9
Franklin
17.30
nwi
1
25
Battapaglia, Chris
12
Watchung Hills R
17.53
nwi
4
26
Reyes, Luis
11
Dickinson
17.70
nwi
3
27
Chen, Derek
12
John P Stevens
17.74
nwi
3
27
Horvath, Tom
12
John P Stevens
17.74
nwi
3
29
Okafor, Ndubuisi
11
Columbia
17.78
nwi
1
30
Matias, Anthony
10
Linden
17.91
nwi
4
31
Symbleme, Stefan
12
Woodbridge
18.18
nwi
4
32
Hennessey, Connor
9
Bridgewater-Rari
19.28
nwi
5
33
Bhatia, Dhairya
9
Bridgewater-Rari
19.81
nwi
4
34
Moenga, Conrad
11
Woodbridge
19.88
nwi
5
35
Harvey, Jahaad
9
Elizabeth
20.24
nwi
1
--
Donado, Julian
9
Woodbridge
FS
nwi
3
--
Easterling, Adam
10
Columbia
DQ
nwi
2
Mens 400m Hurdles Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Veras, Jose
11
Dickinson
54.52
7
10
2
Broussard, Alan
12
John P Stevens
54.53
7
8
3
Deery, Matt
11
Phillipsburg
55.82
7
6
4
Oluyadi, Bayaan
12
Union
56.40
7
4
5
Young, Edwin
11
Dickinson
57.02
5
2
6
Bellamy, Franklin
12
Columbia
57.42
7
1
7
Kaplan, Steven
12
Hunterdon Centra
57.81
6
8
Donado, Julian
9
Woodbridge
58.46
5
9
Henderso, Shaquille
11
Watchung Hills R
58.85
4
10
Perry, Jake
11
Bridgewater-Rari
59.10
6
11
Liwag, Jeffery
10
Edison
59.41
4
12
Duncan, Gavin
10
Union
59.42
5
13
Danner, Brian
11
Franklin
59.43
7
14
Lane, Jared
11
Piscataway
59.52
3
15
Easterling, Adam
10
Columbia
59.65
6
15
Obamedo, Elyon
12
Union
59.65
4
17
Reyes, Luis
11
Dickinson
59.82
3
18
Henry, Brian
12
Westfield
1:00.06
6
19
Polak, Nick
12
Westfield
1:00.15
5
20
Horvath, Tom
12
John P Stevens
1:00.16
5
21
Cole, Daniel
11
Piscataway
1:00.23
3
22
Allen, Andrew
12
Elizabeth
1:00.27
4
23
Asamoah, Wilfred
9
Edison
1:00.63
2
24
Torres, Mark
12
Perth Amboy
1:00.74
6
25
Wolferz, Richard
11
North Hunterdon
1:01.08
4
26
Kirkland, Justin
12
Piscataway
1:01.17
3
27
Williams, Jason
Plainfield
1:01.20
3
28
Cunningham, Jack
11
Hunterdon Centra
1:01.39
2
29
Guaglianone, Joey
11
Watchung Hills R
1:01.99
2
30
Battapaglia, Chris
12
Watchung Hills R
1:02.48
4
31
Cirasa, Matthew
10
Bridgewater-Rari
1:02.50
1
32
Mims, Perry
11
Columbia
1:02.88
5
32
Izegbu, Alex
10
Edison
1:02.88
2
34
Bramley, Michael
12
Hunterdon Centra
1:03.10
1
35
Schoch, Kyle
11
North Hunterdon
1:03.13
2
36
Symbleme, Stefan
12
Woodbridge
1:03.50
2
37
Abanda, Sabum
10
Franklin
1:03.82
6
38
Kolln, Steven
11
North Hunterdon
1:03.90
1
39
Hennessey, Connor
9
Bridgewater-Rari
1:05.11
1
40
Harvey, Jahaad
9
Elizabeth
1:06.35
1
41
McPherson, James
10
Woodbridge
1:06.56
1
--
Smith, Everett
Plainfield
FS
3
Mens 4x400m Relay Gr 4
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Williams
,
Henry
,
Gray
,
Henry
Westfield
3:21.00
3
10
2
SR
,
Gardner
,
Abanda
,
Gravesan
Franklin
3:22.88
3
8
3
Studiven
,
Piriz
,
Lima
,
Kornegay
Elizabeth
3:23.87
3
6
4
Roberts
,
SR
,
Derius
,
Lee
Columbia
3:24.37
3
4
5
Olali
,
Richards
,
Oluyadi
,
Duncan
Union
3:25.78
3
2
6
Orbach
,
Rodrigue
,
JR
,
Ibironke
Woodbridge
3:28.48
2
1
7
Mellinge
,
Sansever
,
Bujnowsk
,
Gaines
Hunterdon Centra
3:30.56
3
8
Rogers
,
Procopio
,
Wolferz
,
Schoch
North Hunterdon
3:30.62
2
9
Cole
,
Kikrland
,
Grant
,
James
Piscataway
3:32.01
2
10
Awad
,
Reyes
,
Young
,
Ishmael
Dickinson
3:33.50
1
11
Viola
,
Kinney
,
Hovanec
,
Gardner
Watchung Hills R
3:34.30
2
12
Huynh
,
Hatala
,
Lusk
,
Winter
Ridge
3:37.39
1
13
Roberts
,
Bondi
,
Cirasa
,
Bhatia
Bridgewater-Rari
3:52.22
1
Mens Shot Put Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jenkins, Shareem
12
Linden
50-10.00
(15.49m)
1
10
2
Gallardo, Travis
10
Bayonne
48-06.00
(14.78m)
1
8
3
Kessel, Patrick
12
Hunterdon Centra
48-00.25
(14.64m)
1
6
4
Norman, Jared
11
Franklin
46-04.00
(14.12m)
1
4
5
Weltner, Bobby
12
Watchung Hills R
46-03.50
(14.11m)
1
2
6
Foster, Quincy
12
Piscataway
45-10.50
(13.98m)
1
1
7
Suttmeier, Joshua
12
North Hunterdon
45-08.00
(13.92m)
1
8
Caswell, Phil
12
Watchung Hills R
44-05.50
(13.55m)
1
9
Dethlefsen, Brian
12
Ridge
43-10.00
(13.36m)
1
10
Nelson, Jarred
11
Franklin
43-09.00
(13.34m)
1
11
Jarmolowski, Luke
12
Linden
43-06.00
(13.26m)
1
12
Capers, Keith
9
Woodbridge
43-05.00
(13.23m)
1
13
Martin, Praise
10
Woodbridge
43-02.50
(13.17m)
1
14
deLuise, Daniel
10
Hunterdon Centra
43-02.25
(13.16m)
1
15
Staton, Christopher
10
Franklin
43-00.00
(13.11m)
1
16
Bonilla, Ethan
12
Elizabeth
42-07.25
(12.99m)
1
17
O'Hara, Mike
9
North Hunterdon
42-02.00
(12.85m)
1
18
Coalmon, Jared
11
Columbia
41-07.00
(12.67m)
1
19
Busch, Chris
12
Watchung Hills R
39-03.75
(11.98m)
1
20
Tosco, Stephen
12
North Hunterdon
39-03.00
(11.96m)
1
21
Mullin, Matt
10
Bayonne
39-01.50
(11.93m)
1
22
Smith, Gary
11
Hunterdon Centra
38-10.50
(11.85m)
1
23
Pederson, Eric
11
Columbia
38-10.00
(11.84m)
1
24
Cronen, Will
11
Westfield
38-08.25
(11.79m)
1
25
Dread, Scott
12
Piscataway
38-00.50
(11.60m)
1
26
Joseph, Valery
10
Columbia
37-10.25
(11.54m)
1
27
Gavin, Terence
12
Union
37-07.25
(11.46m)
1
28
Lee, Isaiah
12
Union
37-02.00
(11.33m)
1
29
Fillebrown, Nathan
12
Phillipsburg
36-11.50
(11.26m)
1
30
Branch, Azuri
11
Union
36-08.00
(11.18m)
1
31
Melon, Roberto
10
Bayonne
36-07.00
(11.15m)
1
32
Schroeder, Todd
12
Ridge
36-04.25
(11.08m)
1
33
Anaciuos, Websner
12
Elizabeth
34-09.00
(10.59m)
1
--
Opitz, Eric
11
Phillipsburg
FOUL
(--)
1
Mens Discus Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kessel, Patrick
12
Hunterdon Centra
148-01
(45.14m)
1
10
2
Jarmolowski, Luke
12
Linden
146-03
(44.58m)
1
8
3
Nelson, Jarred
11
Franklin
146-01
(44.53m)
1
6
4
Suttmeier, Joshua
12
North Hunterdon
145-03
(44.27m)
1
4
5
Jenkins, Shareem
12
Linden
139-04
(42.47m)
1
2
6
Opitz, Eric
11
Phillipsburg
135-08
(41.35m)
1
1
7
Dethlefsen, Brian
12
Ridge
134-08
(41.05m)
1
8
Caswell, Phil
12
Watchung Hills R
127-10
(38.96m)
1
9
Martin, Praise
10
Woodbridge
126-03
(38.48m)
1
10
Lauricella, Will
12
Ridge
123-07
(37.67m)
1
11
Travis, Jonathan
11
Franklin
123-00
(37.49m)
1
12
Osti, George
12
Union
122-10
(37.44m)
1
13
Kunnath, Kuriakose
12
Union
122-04
(37.29m)
1
14
Gaeta, Decio
12
Ridge
122-00
(37.19m)
1
15
Busch, Chris
12
Watchung Hills R
115-04
(35.15m)
1
16
Staton, Christopher
10
Franklin
112-06
(34.29m)
1
17
deLuise, Daniel
10
Hunterdon Centra
112-03
(34.21m)
1
18
Costa, Michael
12
Westfield
111-03
(33.91m)
1
19
Rogers, Brett
11
North Hunterdon
110-10
(33.78m)
1
20
Bonilla, Ethan
12
Elizabeth
110-04
(33.63m)
1
21
Weltner, Bobby
12
Watchung Hills R
107-10
(32.87m)
1
22
Salomon, Khris
11
Piscataway
106-02
(32.36m)
1
23
Julien, Alexander
10
Columbia
105-08
(32.21m)
1
24
Tosco, Stephen
12
North Hunterdon
104-11
(31.98m)
1
25
Smith, Gary
11
Hunterdon Centra
104-07
(31.88m)
1
26
Johnson, Thomas
11
Columbia
102-08
(31.29m)
1
27
Bailey, Marcus
12
Piscataway
102-05
(31.22m)
1
28
Hall, Avery
12
Columbia
97-11
(29.85m)
1
29
Majewski, Kevin
11
Bridgewater-Rari
95-06
(29.11m)
1
30
Attavane, Adithya
12
Edison
94-07
(28.83m)
1
31
Capers, Keith
9
Woodbridge
92-08
(28.24m)
1
32
Alarcon, Mario
11
Bridgewater-Rari
92-05
(28.17m)
1
33
Yang, Jason
12
Westfield
90-01
(27.46m)
1
34
Carter, Zach
9
Phillipsburg
82-06
(25.15m)
1
35
Garrity, Alec
10
Bridgewater-Rari
81-09
(24.92m)
1
Mens Javelin Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Suttmeier, Joshua
12
North Hunterdon
191-05
(58.34m)
1
10
2
Lauricella, Will
12
Ridge
191-01
(58.24m)
1
8
3
Gray, Patrick
12
Westfield
180-10
(55.12m)
1
6
4
Ugwuneri, Josh
12
Franklin
170-03
(51.89m)
1
4
5
Green, Matt
12
Watchung Hills R
160-00
(48.77m)
1
2
6
Gaeta, Decio
12
Ridge
150-00
(45.72m)
1
1
7
Myzie, Greg
12
Piscataway
136-08
(41.66m)
1
8
Canale, Phillip
11
Hunterdon Centra
134-07
(41.02m)
1
9
Tosco, Stephen
12
North Hunterdon
133-04
(40.64m)
1
10
Noonan, T J
11
Westfield
133-01
(40.56m)
1
11
Weathers, Michael
11
Franklin
132-08
(40.44m)
1
12
Durac, Chris
12
Bridgewater-Rari
131-06
(40.08m)
1
13
Hagaman, Derek
12
Ridge
129-03
(39.40m)
1
14
Nunez, Johnathan
11
Perth Amboy
124-01
(37.82m)
1
15
Pederson, Eric
11
Columbia
121-08
(37.08m)
1
16
Bonilla, Jonathan
11
Elizabeth
119-11
(36.55m)
1
17
Caffrey, Dan
9
Watchung Hills R
119-06
(36.42m)
1
18
Martin, Praise
10
Woodbridge
118-00
(35.97m)
1
19
Muller, William
12
Hunterdon Centra
117-10
(35.92m)
1
20
Giordano, John
12
Watchung Hills R
117-04
(35.76m)
1
21
Dowling, Justen
11
North Hunterdon
116-07
(35.53m)
1
22
Sukhdeo, Conor
12
Piscataway
115-06
(35.20m)
1
23
Tivenan, Daniel
11
Westfield
112-01
(34.16m)
1
24
Ryan, Trevor
10
Edison
109-10
(33.48m)
1
25
Ramirez, Roberto
11
Edison
105-10
(32.26m)
1
26
Verdone, Andrew
10
Bridgewater-Rari
105-06
(32.16m)
1
27
Hall, Avery
12
Columbia
102-05
(31.22m)
1
28
Garrity, Alec
10
Bridgewater-Rari
98-10
(30.12m)
1
29
Johnson, Thomas
11
Columbia
85-08
(26.11m)
1
Mens High Jump Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Veras, Jose
11
Dickinson
6-04.00
(1.93m)
1
10
2
Cole, Daniel
11
Piscataway
6-02.00
(1.88m)
1
8
3
Stankus, Michael
10
Hunterdon Centra
6-02.00
(1.88m)
1
6
4
Barnes, Ahmand
12
Piscataway
5-10.00
(1.78m)
1
4
5
Depaola, Michael
10
Westfield
5-10.00
(1.78m)
1
1.50
5
Alectice, Jean
12
Elizabeth
5-10.00
(1.78m)
1
1.50
7
Banfe, Gerald
12
Bridgewater-Rari
5-10.00
(1.78m)
1
8
Phillips, Kyle
9
Hunterdon Centra
5-10.00
(1.78m)
1
9
LaMountain, Trevor
11
Bridgewater-Rari
5-08.00
(1.73m)
1
9
Beck, Derek
11
Bridgewater-Rari
5-08.00
(1.73m)
1
9
Kikrland, Donovan
10
Piscataway
5-08.00
(1.73m)
1
9
Broussard, Alan
12
John P Stevens
5-08.00
(1.73m)
1
9
Macauley, Lionel
12
Franklin
5-08.00
(1.73m)
1
9
Okafor, Ndubuisi
11
Columbia
5-08.00
(1.73m)
1
15
Flint, Peter
11
Watchung Hills R
5-06.00
(1.68m)
1
15
Ahmed, Syed
10
Watchung Hills R
5-06.00
(1.68m)
1
15
Evans, Matthew
10
Hunterdon Centra
5-06.00
(1.68m)
1
15
Foreman, Chris
11
Union
5-06.00
(1.68m)
1
15
Henry, Brian
12
Westfield
5-06.00
(1.68m)
1
15
Daniel, Jeremy
11
Franklin
5-06.00
(1.68m)
1
15
Arthur, Wesley
11
Union
5-06.00
(1.68m)
1
15
Polak, Nick
12
Westfield
5-06.00
(1.68m)
1
15
Lee, Devon
11
Columbia
5-06.00
(1.68m)
1
15
Okonkwo, Ikenna
11
Franklin
5-06.00
(1.68m)
1
25
Grant, Quincy
11
Union
5-04.00
(1.63m)
1
--
Bostock, Chris
10
Woodbridge
NH
(--)
1
--
Henderso, Shaquille
11
Watchung Hills R
NH
(--)
1
--
Symbleme, Stefan
12
Woodbridge
NH
(--)
1
Mens Long Jump Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
James, Earle
12
Piscataway
21-02.00
(6.45m)
nwi
1
10
2
Wong, Jeff
12
Watchung Hills R
21-01.75
(6.45m)
nwi
1
8
3
Beck, Derek
11
Bridgewater-Rari
21-01.75
(6.45m)
nwi
1
6
4
Ifill, Norman
12
Columbia
21-00.75
(6.42m)
nwi
1
4
5
Shields, Connor
12
Westfield
20-11.25
(6.38m)
nwi
1
2
6
Anya, Franklin
12
Franklin
20-11.00
(6.38m)
nwi
1
1
7
Shumate, Joel
12
John P Stevens
20-06.75
(6.27m)
nwi
1
8
Richardson, Raheem
12
Union
20-01.75
(6.14m)
nwi
1
9
McGaw, Freeman
12
Franklin
20-00.00
(6.10m)
nwi
1
10
Ibrahi, Christopher
11
Hunterdon Centra
19-10.00
(6.05m)
nwi
1
11
Turner, Aswad
10
Westfield
19-09.25
(6.03m)
nwi
1
12
Orbach, William
10
Woodbridge
19-08.75
(6.01m)
nwi
1
13
King, Shane
10
Elizabeth
19-07.00
(5.97m)
nwi
1
14
Harris, Jalen
10
Edison
19-06.25
(5.95m)
nwi
1
15
Goldman, Derek
11
North Hunterdon
19-03.75
(5.89m)
nwi
1
16
Foreman, Chris
11
Union
19-03.50
(5.88m)
nwi
1
17
Grice, Cristian
12
Elizabeth
18-11.50
(5.78m)
nwi
1
18
Peele, Ruhann
10
Linden
18-11.00
(5.77m)
nwi
1
19
Macauley, Lionel
12
Franklin
18-10.25
(5.75m)
nwi
1
20
McPherson, JC
10
Woodbridge
18-09.00
(5.72m)
nwi
1
21
Montique, Simon
11
Edison
18-08.75
(5.71m)
nwi
1
22
Torres, Mark
12
Perth Amboy
18-08.50
(5.70m)
nwi
1
23
Carden, Derrick
12
Union
18-08.00
(5.69m)
nwi
1
24
Banfe, Gerald
12
Bridgewater-Rari
18-07.00
(5.66m)
nwi
1
24
Watson, Baron
11
Phillipsburg
18-07.00
(5.66m)
nwi
1
26
Bellamy, Franklin
12
Columbia
18-02.50
(5.55m)
nwi
1
27
Wolfson, Sam
10
Watchung Hills R
17-08.50
(5.40m)
nwi
1
28
Ishmael, Terrol
11
Dickinson
17-07.00
(5.36m)
nwi
1
29
Williams, Kyle
11
Phillipsburg
17-05.50
(5.32m)
nwi
1
30
Vesper, Steve
10
Watchung Hills R
17-03.25
(5.26m)
nwi
1
31
Salvo, Kellen
10
North Hunterdon
17-01.25
(5.21m)
nwi
1
32
Rodriguez, Anthony
11
Bayonne
17-00.50
(5.19m)
nwi
1
33
Garfield, John
11
Bridgewater-Rari
17-00.25
(5.19m)
nwi
1
34
McGriff, David
9
Hunterdon Centra
16-06.75
(5.05m)
nwi
1
35
Parks, Kaleef
12
Elizabeth
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
--
Williams, Jhakyse
12
Westfield
FOUL
(--)
nwi
1
--
Stout, Brandon
11
Piscataway
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lane, Jared
11
Piscataway
43-05.50
(13.25m)
nwi
1
10
2
Banfe, Gerald
12
Bridgewater-Rari
42-07.50
(12.99m)
nwi
1
8
3
Gutierrez, Matt
11
Phillipsburg
42-07.00
(12.98m)
nwi
1
6
4
Grant, Quincy
11
Union
42-05.00
(12.93m)
nwi
1
4
5
Anya, Franklin
12
Franklin
42-03.00
(12.88m)
nwi
1
2
6
Foreman, Chris
11
Union
42-00.75
(12.82m)
nwi
1
1
7
Macauley, Lionel
12
Franklin
41-10.50
(12.76m)
nwi
1
7
Kirkland, Justin
12
Piscataway
41-10.50
(12.76m)
nwi
1
9
White, Jerell
12
Union
41-05.75
(12.64m)
nwi
1
10
Shumate, Joel
12
John P Stevens
41-01.50
(12.53m)
nwi
1
11
Parks, Kaleef
12
Elizabeth
40-06.00
(12.34m)
nwi
1
12
Orbach, William
10
Woodbridge
40-03.50
(12.28m)
nwi
1
13
Ugwuneri, Josh
12
Franklin
40-02.00
(12.24m)
nwi
1
14
Deery, Matt
11
Phillipsburg
40-00.00
(12.19m)
nwi
1
15
Montique, Simon
11
Edison
39-02.50
(11.95m)
nwi
1
15
Grice, Cristian
12
Elizabeth
39-02.50
(11.95m)
nwi
1
17
Ishmael, Terrol
11
Dickinson
38-11.00
(11.86m)
nwi
1
17
Depaola, Michael
10
Westfield
38-11.00
(11.86m)
nwi
1
19
Easterling, Adam
10
Columbia
38-04.00
(11.68m)
nwi
1
20
King, Shane
10
Elizabeth
38-01.50
(11.62m)
nwi
1
21
Williams, Kyle
11
Phillipsburg
37-08.50
(11.49m)
nwi
1
22
Vesper, Steve
10
Watchung Hills R
37-08.00
(11.48m)
nwi
1
23
Shields, Connor
12
Westfield
37-07.00
(11.46m)
nwi
1
24
Symbleme, Stefan
12
Woodbridge
37-04.00
(11.38m)
nwi
1
25
McPherson, JC
10
Woodbridge
37-03.00
(11.35m)
nwi
1
26
O'Connor, Troy
11
Bridgewater-Rari
37-01.50
(11.32m)
nwi
1
26
Okafor, Ndubuisi
11
Columbia
37-01.50
(11.32m)
nwi
1
28
Wolfson, Sam
10
Watchung Hills R
37-00.50
(11.29m)
nwi
1
29
Liwag, Jeffery
10
Edison
36-10.50
(11.24m)
nwi
1
30
Polak, Nick
12
Westfield
36-05.75
(11.12m)
nwi
1
31
Hatala, Roman
10
Ridge
35-11.50
(10.96m)
nwi
1
32
Kadan, Brandon
11
Columbia
35-09.00
(10.90m)
nwi
1
33
Salvo, Kellen
10
North Hunterdon
35-04.00
(10.77m)
nwi
1
34
Green, Brian
9
Watchung Hills R
35-00.50
(10.68m)
nwi
1
--
Goldman, Derek
11
North Hunterdon
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Shanahan, Timothy
11
Hunterdon Centra
13-06.00
(4.11m)
1
10
2
Flint, Peter
11
Watchung Hills R
13-06.00
(4.11m)
1
8
3
Deery, Matt
11
Phillipsburg
13-06.00
(4.11m)
1
6
4
Fishman, Dave
12
Westfield
12-06.00
(3.81m)
1
4
5
Hill, Dan
10
Hunterdon Centra
12-06.00
(3.81m)
1
2
6
Potter, Ryan
10
North Hunterdon
12-00.00
(3.66m)
1
1
7
Butler, Justin
12
Westfield
12-00.00
(3.66m)
1
8
Winter, Tyler
11
Ridge
11-06.00
(3.51m)
1
8
Zampetti, Louie
10
Hunterdon Centra
11-06.00
(3.51m)
1
8
Fine, Ben
12
Westfield
11-06.00
(3.51m)
1
8
Ryan, Kieran
10
Bridgewater-Rari
11-06.00
(3.51m)
1
12
McGuinness, Ryan
12
Phillipsburg
11-00.00
(3.35m)
1
13
Garfield, John
11
Bridgewater-Rari
10-06.00
(3.20m)
1
13
Adamcik, Erik
9
North Hunterdon
10-06.00
(3.20m)
1
13
Tilson, Eric
11
Ridge
10-06.00
(3.20m)
1
16
Smith, Kerry
11
Franklin
10-00.00
(3.05m)
1
16
Chutiantrong, Renny
10
Edison
10-00.00
(3.05m)
1
18
Boyle, Patrick
12
North Hunterdon
9-00.00
(2.74m)
1
18
Merrill, Brian
12
Watchung Hills R
9-00.00
(2.74m)
1
18
Bostock, Chris
10
Woodbridge
9-00.00
(2.74m)
1
18
Guaglianone, Joey
11
Watchung Hills R
9-00.00
(2.74m)
1
--
Blake, Mario
10
Columbia
NH
(--)
1
--
Perry, Jake
11
Bridgewater-Rari
NH
(--)
1
--
Lesky, Joseph
10
Franklin
NH
(--)
1
Womens 100m Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Carter, Jasmine
12
Columbia
12.41
nwi
1
10
2
Jackson, Whitney
10
Columbia
12.51
nwi
1
8
3
Ballew, Amber
9
Columbia
12.54
nwi
1
6
4
Bowers, Brittany
12
Piscataway
12.79
nwi
1
4
5
Monroe, Morgan
12
Bridgewater-Rari
12.82
nwi
1
2
6
Powell, Kesiann
11
Union
12.86
nwi
1
1
7
Beckford, Shantel
11
Piscataway
12.96
nwi
1
8
Tudor, Victoria
12
Woodbridge
13.23
nwi
1
Womens 100m Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Carter, Jasmine
12
Columbia
12.46
nwi
1
2
Jackson, Whitney
10
Columbia
12.50
nwi
3
3
Ballew, Amber
9
Columbia
12.62
nwi
2
4
Powell, Kesiann
11
Union
12.74
nwi
5
5
Monroe, Morgan
12
Bridgewater-Rari
12.77
nwi
4
6
Bowers, Brittany
12
Piscataway
12.88
nwi
3
7
Beckford, Shantel
11
Piscataway
12.90
nwi
5
8
Tudor, Victoria
12
Woodbridge
12.98
nwi
4
9
Barrett, Shereka
12
Union
13.05
nwi
3
10
Brack, Regina
11
Perth Amboy
13.16
nwi
2
11
Steele, Victoria
12
Woodbridge
13.20
nwi
4
12
Nuesa, Alyssa
12
Edison
13.26
nwi
1
13
Vitelli, Jordan
10
Hunterdon Centra
13.28
nwi
3
14
Wright-Harm, Kyaira
10
Franklin
13.32
nwi
1
14
Dent, Tashayah
11
Elizabeth
13.32
nwi
5
16
Dey, Taylor
9
Franklin
13.36
nwi
2
17
Wu, Courtney
9
Ridge
13.38
nwi
2
18
McIntosh, Keiana
11
Elizabeth
13.43
nwi
4
19
Hanna, Maggie
10
Ridge
13.44
nwi
5
20
Dumornay, Kyarah
12
Hunterdon Centra
13.45
nwi
1
21
Calabro, Kristen
12
Hunterdon Centra
13.49
nwi
1
22
Sinnott, Jen
10
Watchung Hills R
13.52
nwi
5
23
Service, Jadeen
11
Union
13.57
nwi
3
24
Mason, Jody-Kay
11
Woodbridge
13.60
nwi
1
25
Hawkins, Alex
11
Westfield
13.62
nwi
4
26
Held, Kate
9
North Hunterdon
13.67
nwi
4
27
Ocean, Tiffany
9
Perth Amboy
13.95
nwi
1
28
Williams, Cynthia
9
Bayonne
14.02
nwi
2
29
Huang, Katherine
9
John P Stevens
14.17
nwi
5
30
Chmielewski, Kim
9
Watchung Hills R
14.20
nwi
2
31
Pei, Cathy
9
John P Stevens
14.32
nwi
2
32
Hunter, Tasha
10
Linden
14.37
nwi
3
33
Chachoune, Janvier
9
Elizabeth
14.38
nwi
3
34
George, Ashley
9
Ridge
14.55
nwi
3
35
Thebaud, Djonide
10
Linden
14.71
nwi
5
36
Koukalaki, Salonika
9
John P Stevens
15.08
nwi
4
37
Barnes, Tiera
Plainfield
15.81
nwi
4
Womens 200m Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Richards, Kayann
11
Columbia
24.31
nwi
1
10
2
Jackson, Kelsey
12
Columbia
25.47
nwi
1
8
3
Roper, Alexis
11
North Hunterdon
25.66
nwi
1
6
4
Ajala, Aderinsola
10
Piscataway
25.89
nwi
1
4
5
Bowers, Brittany
12
Piscataway
26.55
nwi
1
2
6
Carter, Jasmine
12
Columbia
26.57
nwi
1
1
Womens 200m Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Richards, Kayann
11
Columbia
24.78
nwi
1
2
Jackson, Kelsey
12
Columbia
25.69
nwi
2
3
Roper, Alexis
11
North Hunterdon
25.81
nwi
5
4
Carter, Jasmine
12
Columbia
25.88
nwi
3
5
Bowers, Brittany
12
Piscataway
26.03
nwi
5
6
Ajala, Aderinsola
10
Piscataway
26.20
nwi
7
7
Tudor, Victoria
12
Woodbridge
26.28
nwi
6
8
Powell, Kesiann
11
Union
26.52
nwi
4
9
Carr, Janee
11
Piscataway
26.94
nwi
8
10
Barrett, Shereka
12
Union
27.11
nwi
8
11
Williams, Jazmyn
10
Franklin
27.16
nwi
3
12
Dey, Taylor
9
Franklin
27.36
nwi
2
13
Hanna, Maggie
10
Ridge
27.38
nwi
6
14
Miller, Alyssa
9
John P Stevens
27.52
nwi
6
15
Chu, Nikki
9
Bridgewater-Rari
27.53
nwi
4
16
Nuesa, Alyssa
12
Edison
27.56
nwi
7
17
Brack, Regina
11
Perth Amboy
27.61
nwi
5
18
Service, Jadeen
11
Union
27.68
nwi
3
19
Wu, Courtney
9
Ridge
27.72
nwi
3
20
Kronick, Hannah
11
Westfield
27.74
nwi
2
20
Calabro, Kristen
12
Hunterdon Centra
27.74
nwi
7
22
McIntosh, Keiana
11
Elizabeth
27.86
nwi
8
23
Ezema, Ashley
09
Hunterdon Centra
27.94
nwi
5
24
Ciampa, Daniella
11
Westfield
27.98
nwi
1
25
Estelus, Tracy
11
Linden
28.02
nwi
1
26
Ward, Ashley
11
Hunterdon Centra
28.04
nwi
6
27
Feliciano, Kandace
9
Woodbridge
28.09
nwi
4
28
Kenny, Erin
9
Woodbridge
28.19
nwi
1
29
Sinnott, Jen
10
Watchung Hills R
28.26
nwi
8
30
Weber, Mahra
10
Edison
28.31
nwi
3
31
Greer, Emily
9
Edison
28.33
nwi
4
32
Baron, Rachel
10
Watchung Hills R
28.69
nwi
2
33
Daley, Anna Kay
Plainfield
28.78
nwi
1
34
Held, Kate
9
North Hunterdon
29.33
nwi
5
35
Marcatullio, Amanda
10
Westfield
29.34
nwi
2
36
Ocean, Tiffany
9
Perth Amboy
29.68
nwi
7
37
Wilson, Brette
9
North Hunterdon
29.87
nwi
6
38
Chmielewski, Kim
9
Watchung Hills R
29.98
nwi
4
39
Chachoune, Janvier
9
Elizabeth
30.00
nwi
8
40
Thebaud, Djonide
10
Linden
30.18
nwi
8
41
Pei, Cathy
9
John P Stevens
30.29
nwi
7
42
Bartlett, Jennifer
9
John P Stevens
30.99
nwi
6
43
Barnes, Tiera
Plainfield
33.00
nwi
5
Womens 400m Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Richards, Kayann
11
Columbia
55.50
8
10
2
Lumax, Fafavi
12
Franklin
55.53
8
8
3
Johnson, Ty-Vonna
12
Columbia
56.70
8
6
4
Roper, Alexis
11
North Hunterdon
56.96
8
4
5
Edwards, Ashley
11
Westfield
57.79
7
2
6
Ajala, Aderinsola
10
Piscataway
57.95
7
1
7
Vodopia, Katherine
10
Hunterdon Centra
58.03
7
8
Salley, Latitia
11
Elizabeth
58.25
8
9
Madden, Jackie
12
Ridge
59.07
7
10
Lubonski, Kayla
9
Edison
59.23
7
11
Jackson, Kelsey
12
Columbia
1:00.12
8
12
Petro, Brianna
9
Bridgewater-Rari
1:00.54
6
13
Ward, Ashley
11
Hunterdon Centra
1:00.82
6
14
Coakly, McKenna
9
Woodbridge
1:00.87
6
15
Hodges, Allison
10
Ridge
1:00.96
5
16
Dey, Taylor
9
Franklin
1:01.34
6
17
Estelus, Tracy
11
Linden
1:01.49
4
18
Osuntuyi, Opeyemi
10
Franklin
1:01.63
6
19
McNulty, Michelle
12
Bayonne
1:02.11
5
20
Bozzi, Meredith
10
Ridge
1:02.26
6
21
Dwyer, Isis
9
Piscataway
1:02.29
5
22
Irving, Kelly
12
Westfield
1:02.47
5
23
VanEpp, Sirena
11
Westfield
1:03.10
3
24
Fan, Kristie
10
John P Stevens
1:03.26
3
25
Jacobs, Ennica
10
Union
1:03.52
4
26
Stejskalo, Kristyna
11
Edison
1:03.60
3
27
Feliciano, Kandace
9
Woodbridge
1:03.73
4
28
Lemise, Zofia
10
North Hunterdon
1:03.88
4
29
Krystek, Jessica
11
Hunterdon Centra
1:03.94
4
30
Pugh, Valerie
10
Woodbridge
1:04.12
5
31
O'Shea, Caya
9
Phillipsburg
1:04.60
2
32
Greer, Emily
9
Edison
1:05.04
3
33
Elsayed, Mennat
9
Phillipsburg
1:05.07
2
34
Miller, Alyssa
9
John P Stevens
1:05.44
2
35
Wong, Stephanie
11
Watchung Hills R
1:05.45
3
36
Daley, Anna Kay
Plainfield
1:05.53
1
37
Powell, Kesiann
11
Union
1:06.16
7
38
Easterday, Gina
9
Phillipsburg
1:06.25
3
39
McDermott, Erin
10
Bayonne
1:06.45
2
40
Wilson, Brette
9
North Hunterdon
1:07.40
1
41
Alexandre, Emily
11
Watchung Hills R
1:07.87
1
42
Barrett, Shereka
12
Union
1:08.05
4
43
Cespedes, Genevieve
10
Bayonne
1:09.10
2
44
Amaechi, Amaka
Plainfield
1:09.18
2
45
Wu, Catherine
9
John P Stevens
1:09.77
1
46
Roulhac, Aaliyah
Plainfield
1:11.14
1
47
Hereida, Glenda
9
Linden
1:11.15
1
Womens 800m Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jackson, Brittney
12
Columbia
2:10.10
1
10
2
Johnson, Ty-Vonna
12
Columbia
2:13.34
1
8
3
Vodopia, Katherine
10
Hunterdon Centra
2:14.96
1
6
4
Ruskan, Marisa
9
Bridgewater-Rari
2:16.13
1
4
5
Salley, Latitia
11
Elizabeth
2:16.50
1
2
6
Kebede, Sara
09
Hunterdon Centra
2:17.11
1
1
7
Searcy, Melirah
11
Edison
2:20.24
1
8
Bedard, Kaitlyn
09
Hunterdon Centra
2:21.35
1
9
Gbadebo, Adebunmi
12
Columbia
2:23.53
1
10
Scheitelman, Emmie
10
Watchung Hills R
2:23.61
1
11
Ruffa, Grace
10
Bridgewater-Rari
2:24.33
1
12
Greene, Tamara
9
Piscataway
2:25.23
1
13
Abousleiman, Rima
11
Ridge
2:26.97
1
14
Hodges, Allison
10
Ridge
2:27.01
1
15
Tucker, Sereena
10
North Hunterdon
2:28.55
1
16
Orleans, Yveline
12
Union
2:29.81
1
17
Nehring, Lisa
12
Westfield
2:29.93
1
18
Estelus, Tracy
11
Linden
2:30.32
1
19
Caroll, Meghan
10
Phillipsburg
2:31.78
1
20
Bohorquez, Jessica
12
Edison
2:32.06
1
21
Carman, Devon
10
Phillipsburg
2:32.34
1
22
Harris, Jahnaya
11
Elizabeth
2:32.42
1
23
Castaldo, Becky
12
Westfield
2:32.63
1
24
Antunes, Natalie
9
Elizabeth
2:32.69
1
25
Woolridge, Kayla
11
Union
2:33.28
1
26
Azher, Anum
12
John P Stevens
2:33.52
1
27
Malkin, Zoe
11
Watchung Hills R
2:33.70
1
28
Lemise, Zofia
10
North Hunterdon
2:33.79
1
29
Bozzi, Meredith
10
Ridge
2:34.23
1
30
Gonzalez, Yineisi
10
Perth Amboy
2:34.58
1
31
Adriens, Astrid
11
Westfield
2:34.61
1
32
Belvin, Maya
9
Franklin
2:35.46
1
33
Young, Jennyqua
9
Dickinson
2:35.62
1
34
Yu, Connie
9
John P Stevens
2:36.08
1
35
Rack, Melissa
11
Woodbridge
2:36.33
1
36
Cook, Aanyah
9
Piscataway
2:36.49
1
37
Bohdan, Erica
9
Bridgewater-Rari
2:38.35
1
38
Aurelio, Kristina
11
John P Stevens
2:38.52
1
39
Thow, Kelly
10
Franklin
2:39.67
1
40
Francois-Edw, Gabby
10
Union
2:39.88
1
41
Amankwah, Zamara
Plainfield
2:41.79
1
42
Swenson, Tyler
11
Watchung Hills R
2:44.05
1
43
Archie, Desiree
10
Woodbridge
2:44.22
1
44
Findlay, Loren
9
North Hunterdon
2:44.70
1
45
Convery, Emily
10
Piscataway
2:45.43
1
46
Hereida, Glenda
9
Linden
2:55.68
1
47
Carey, Ayanna
Plainfield
3:04.21
1
--
Orlowski, Nikki
11
Bayonne
DNF
1
Womens 1600m Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ruskan, Marisa
9
Bridgewater-Rari
5:05.16
1
10
2
Talty, Cara
12
Bridgewater-Rari
5:08.86
1
8
3
Singh, Rashmi
12
Hunterdon Centra
5:11.62
1
6
4
Payenski, Allison
11
Hunterdon Centra
5:15.04
1
4
5
Decker, Sarah
9
Watchung Hills R
5:15.39
1
2
6
Bains, Sabina
10
Ridge
5:15.60
1
1
7
Arora, Ginna
11
Edison
5:16.28
1
8
Jacob, Daria
10
North Hunterdon
5:20.34
1
9
Heifetz, Jessica
9
Watchung Hills R
5:23.11
1
10
Caroll, Meghan
10
Phillipsburg
5:25.13
1
11
Nehring, Lisa
12
Westfield
5:25.35
1
12
Bains, Simran
11
Ridge
5:26.46
1
13
Hollenbach, Breanne
12
Piscataway
5:26.51
1
14
Gbadebo, Adebunmi
12
Columbia
5:26.89
1
15
Manley, Erika
11
Franklin
5:26.93
1
16
Hatch, Alyssa
11
Westfield
5:30.52
1
17
Skellington, Carlie
10
Hunterdon Centra
5:30.85
1
18
Carney, Caelainn
10
Ridge
5:33.21
1
19
Patel, Megha
10
Piscataway
5:34.03
1
20
Azher, Anum
12
John P Stevens
5:34.46
1
21
Banafato, Sophia
9
Bridgewater-Rari
5:35.83
1
22
King, Melissa
11
Woodbridge
5:36.03
1
23
Lubonski, Cassandra
10
Edison
5:36.34
1
24
Antunes, Natalie
9
Elizabeth
5:36.37
1
25
Sumner, Michelle
10
North Hunterdon
5:36.69
1
26
Mooney, Shannon
11
Westfield
5:40.32
1
27
Megaro, Julia
12
Phillipsburg
5:40.64
1
28
Marino, Laura
10
Columbia
5:43.38
1
29
Bohorquez, Jessica
12
Edison
5:46.40
1
30
Orleans, Yveline
12
Union
5:48.86
1
31
Woolridge, Kayla
11
Union
5:50.63
1
32
Yu, Connie
9
John P Stevens
5:51.01
1
33
Carman, Devon
10
Phillipsburg
5:54.79
1
34
Young, Jennyqua
9
Dickinson
5:58.85
1
35
Tucker, Sereena
10
North Hunterdon
6:00.33
1
36
Chang, Sarah
10
John P Stevens
6:05.37
1
37
Snarski, Erica
10
Columbia
6:06.47
1
38
Reinhart, Morgan
12
Woodbridge
6:10.80
1
39
Ramirez, Christie
9
Elizabeth
6:29.55
1
--
Carey, Ayanna
Plainfield
DNF
1
Womens 3200m Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Talty, Cara
12
Bridgewater-Rari
11:06.31
1
10
2
Singh, Rashmi
12
Hunterdon Centra
11:11.79
1
8
3
Bains, Sabina
10
Ridge
11:27.19
1
6
4
Smith, Lindsey
12
North Hunterdon
11:30.97
1
4
5
Hollenbach, Breanne
12
Piscataway
11:33.98
1
2
6
Bains, Simran
11
Ridge
11:40.08
1
1
7
Megaro, Julia
12
Phillipsburg
11:43.54
1
8
Berger, Emily
12
Ridge
11:43.85
1
9
Jacob, Daria
10
North Hunterdon
11:54.90
1
10
Skellington, Carlie
10
Hunterdon Centra
12:02.17
1
11
Carney, Caelainn
10
Ridge
12:12.59
1
12
King, Melissa
11
Woodbridge
12:18.60
1
13
Patel, Megha
10
Piscataway
12:20.50
1
14
Lubonski, Cassandra
10
Edison
12:21.01
1
15
Mooney, Shannon
11
Westfield
12:24.06
1
16
Hatch, Alyssa
11
Westfield
12:28.51
1
17
Alaimo, Gabrielle
9
Bridgewater-Rari
12:30.73
1
18
Sumner, Michelle
10
North Hunterdon
12:31.44
1
19
Wong, Stephanie
10
John P Stevens
12:37.04
1
20
Bauman, Casey
12
John P Stevens
12:38.38
1
21
Haque, Maryam
11
John P Stevens
12:45.05
1
22
Gbadebo, Adebunmi
12
Columbia
12:49.49
1
23
Grimes, Danielle
10
Westfield
13:03.18
1
24
Hawkins, Nicole
12
Watchung Hills R
13:22.42
1
25
Dobrowski, Patricia
12
Woodbridge
13:57.73
1
--
Manley, Erika
11
Franklin
DNF
1
--
Arora, Ginna
11
Edison
DNF
1
--
Banafato, Sophia
9
Bridgewater-Rari
DNF
1
Womens 100m Hurdles Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Richards, Kayann
11
Columbia
14.13
nwi
1
10
2
Madden, Jackie
12
Ridge
14.39
nwi
1
8
3
Bryant, Maria
12
Hunterdon Centra
14.60
nwi
1
6
4
Monroe, Morgan
12
Bridgewater-Rari
15.41
nwi
1
4
5
Osuntuyi, Opeyemi
10
Franklin
15.72
nwi
1
2
6
Allen, Ashley
10
Piscataway
15.79
nwi
1
1
7
Padmore, Brittany
10
Columbia
15.96
nwi
1
8
Schnarr, Rayanna
10
Franklin
16.00
nwi
1
Womens 100m Hurdles Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Richards, Kayann
11
Columbia
14.48
nwi
1
2
Bryant, Maria
12
Hunterdon Centra
14.55
nwi
4
3
Madden, Jackie
12
Ridge
14.86
nwi
2
4
Osuntuyi, Opeyemi
10
Franklin
16.05
nwi
2
5
Allen, Ashley
10
Piscataway
16.10
nwi
3
6
Monroe, Morgan
12
Bridgewater-Rari
16.12
nwi
4
7
Padmore, Brittany
10
Columbia
16.25
nwi
3
8
Schnarr, Rayanna
10
Franklin
16.44
nwi
1
9
Smith, Ayaana
10
Columbia
16.81
nwi
2
10
Linton, Brittany
11
Ridge
17.03
nwi
1
11
Jacobs, Ennica
10
Union
17.04
nwi
1
12
Bernstein, Natalie
12
Hunterdon Centra
17.30
nwi
1
13
Brown, Amanda
9
Edison
17.52
nwi
2
14
Pocceschi, Carley
10
North Hunterdon
17.53
nwi
4
15
Occuis, Ann
11
Linden
17.57
nwi
3
16
Bowers, Brittany
12
Piscataway
17.60
nwi
3
17
Kemble, Danielle
10
Bridgewater-Rari
17.62
nwi
3
18
McDermott, Erin
10
Bayonne
17.63
nwi
4
19
Olexson, Samantha
10
Watchung Hills R
17.66
nwi
2
20
Jason, Alexa
11
Ridge
17.91
nwi
4
21
Calabro, Kristen
12
Hunterdon Centra
18.17
nwi
4
22
Oyetunde, Motolani
11
Union
18.22
nwi
1
23
Bowers, Justine
12
Phillipsburg
18.25
nwi
3
24
Dolan, Erin
10
North Hunterdon
18.33
nwi
4
25
Xu, Jessica
9
Watchung Hills R
18.70
nwi
1
26
Murphy, Keara
9
North Hunterdon
18.78
nwi
4
27
Hoover, Aliyah
Plainfield
18.96
nwi
2
28
Serrano, Jessica
10
Linden
19.36
nwi
2
29
Cespedes, Genevieve
10
Bayonne
20.03
nwi
3
30
Rodrigues, Catarina
9
Elizabeth
20.47
nwi
3
31
Murphy, Alexis
11
Westfield
20.74
nwi
1
Womens 400m Hurdles Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jackson, Brittney
12
Columbia
1:01.00
7
10
2
Madden, Jackie
12
Ridge
1:01.76
7
8
3
Richards, Kayann
11
Columbia
1:01.79
7
6
4
Bryant, Maria
12
Hunterdon Centra
1:04.52
7
4
5
Searcy, Melirah
11
Edison
1:04.72
7
2
6
Padmore, Brittany
10
Columbia
1:06.68
7
1
7
Bozzi, Meredith
10
Ridge
1:06.83
6
8
Coakly, McKenna
9
Woodbridge
1:07.41
6
9
Osuntuyi, Opeyemi
10
Franklin
1:07.61
6
10
Ward, Ashley
11
Hunterdon Centra
1:07.85
6
11
Pocceschi, Carley
10
North Hunterdon
1:09.90
5
12
Caffrey, Erin
11
Watchung Hills R
1:10.36
3
13
Carr, Janee
11
Piscataway
1:10.48
6
14
Tress, Christine
10
Bridgewater-Rari
1:10.66
5
15
DeJesus, Stephine
11
Perth Amboy
1:10.81
5
16
Harris, Jahnaya
11
Elizabeth
1:10.91
5
17
Jason, Alexa
11
Ridge
1:11.17
5
18
Jacobs, Ennica
10
Union
1:11.34
3
19
Presley, Alexandria
Plainfield
1:11.46
4
20
McDermott, Erin
10
Bayonne
1:11.94
2
21
DeVita, Sophia
10
Westfield
1:12.39
3
22
Francois-Edw, Gabby
10
Union
1:12.63
6
23
Davison, Andrea
10
Hunterdon Centra
1:12.98
5
24
Marcatullio, Amanda
10
Westfield
1:13.00
2
25
Graham, Ceelea
10
Perth Amboy
1:13.15
4
26
Wong, Stephanie
11
Watchung Hills R
1:13.27
1
27
Lessing, Heather
9
Bridgewater-Rari
1:13.41
4
28
Baskerville, Lauren
9
Woodbridge
1:13.73
4
29
Murphy, Keara
9
North Hunterdon
1:13.91
4
30
Ayinde, Fatmat
9
Union
1:14.36
2
31
Cook, Eileen
10
Westfield
1:14.65
1
32
Rodrigues, Catarina
9
Elizabeth
1:16.30
4
33
Serrano, Jessica
10
Linden
1:18.27
3
34
Hoover, Aliyah
Plainfield
1:19.22
3
35
Cespedes, Genevieve
10
Bayonne
1:20.17
1
36
Dolan, Erin
10
North Hunterdon
1:21.20
3
Womens 4x400m Relay Gr 4
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Jackson
,
Johnson
,
Crawley
,
Padmore
Columbia
3:54.54
2
10
2
Dickens
,
Williams
,
Osuntuyi
,
Lumax
Franklin
3:56.17
2
8
3
Lubonski
,
Appia
,
Melisurg
,
Searcy
Edison
4:02.81
2
6
4
Vodopia
,
Bryant
,
Ward
,
Kebede
Hunterdon Centra
4:04.38
1
4
5
Hodges
,
Bozzi
,
Wu
,
Madden
Ridge
4:05.25
2
2
6
Allen
,
Carr
,
Dwyer
,
Ajala
Piscataway
4:06.43
2
1
7
Edwards
,
Irving
,
DeVita
,
VanEpp
Westfield
4:08.89
2
8
Poccesch
,
Jacob
,
Tucker
,
Roper
North Hunterdon
4:09.35
1
9
Dent
,
Salley
,
Harris
,
Antunes
Elizabeth
4:10.80
1
10
Owusu
,
Pugh
,
Felician
,
Coakly
Woodbridge
4:12.75
1
11
Jacobs
,
Powell
,
Orleans
,
SO
Union
4:17.14
1
12
Caffrey
,
Scheitel
,
Wong
,
Wong
Watchung Hills R
4:21.19
1
Womens Shot Put Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Phipps, Rhea
12
Ridge
38-01.50
(11.62m)
1
10
2
Tarsi, Alissa
10
North Hunterdon
37-09.50
(11.52m)
1
8
3
Ozuzu, Chinyere
12
Columbia
37-05.50
(11.42m)
1
6
4
Taylor, Ayanna
12
Union
35-05.50
(10.81m)
1
4
5
White, Amber
12
Piscataway
34-06.00
(10.52m)
1
2
6
Syriaque, Whitney
12
Piscataway
33-10.00
(10.31m)
1
1
7
kendle, Dina
11
Woodbridge
32-07.00
(9.93m)
1
8
Conklin, Rachel
10
Ridge
32-02.50
(9.82m)
1
9
Brooks, Niteesa
11
Franklin
32-01.50
(9.79m)
1
10
Jones, Diane
12
Franklin
31-03.00
(9.53m)
1
11
Sobon, Mary Clare
11
Franklin
31-00.25
(9.46m)
1
12
Marino, Camille
9
Watchung Hills R
30-11.50
(9.44m)
1
13
Salter, Megan
11
Ridge
30-09.25
(9.38m)
1
14
Kane, Audrey
9
North Hunterdon
30-08.75
(9.37m)
1
15
Morlando, Maria
11
Hunterdon Centra
30-05.50
(9.28m)
1
16
Hill, Tashana
Plainfield
30-02.00
(9.19m)
1
17
Grodzka, Kayla
12
Westfield
30-00.00
(9.14m)
1
18
Crumbley, Tasia
11
Columbia
29-08.00
(9.04m)
1
19
Sears, Chanelle
Plainfield
29-06.00
(8.99m)
1
20
Murray, Jazmeen
12
Bayonne
28-04.50
(8.65m)
1
21
Chavies, Precious
12
Woodbridge
28-03.00
(8.61m)
1
22
Harris-Bro, Cameron
9
North Hunterdon
28-00.50
(8.55m)
1
22
Draheim, Nichole
11
Hunterdon Centra
28-00.50
(8.55m)
1
24
Stevens, Ireyah
Plainfield
28-00.00
(8.53m)
1
25
Raymond, Lalea
11
Piscataway
27-06.50
(8.39m)
1
26
Nunez, Victoria
Perth Amboy
27-03.50
(8.32m)
1
27
Winar, Elizabeth
10
Hunterdon Centra
26-08.50
(8.14m)
1
28
Alexander, Oria
9
Westfield
26-05.50
(8.06m)
1
29
Mendez, Demi
12
Perth Amboy
25-11.00
(7.90m)
1
30
Luginsland, Lauren
10
Bridgewater-Rari
25-09.00
(7.85m)
1
31
Nijman, Sarah-Ann
11
Columbia
24-06.00
(7.47m)
1
32
Czekaj, Becky
12
Bridgewater-Rari
23-05.00
(7.14m)
1
33
Dort, Alancia
11
Elizabeth
22-07.00
(6.88m)
1
33
Shelda, Thelisme
11
Elizabeth
22-07.00
(6.88m)
1
35
Crystal, Mata
10
Elizabeth
22-02.00
(6.76m)
1
Womens Discus Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ozuzu, Chinyere
12
Columbia
129-00
(39.32m)
1
10
2
Sobon, Mary Clare
11
Franklin
113-04
(34.54m)
1
8
3
Klapp, Taylor
12
Hunterdon Centra
106-05
(32.44m)
1
6
4
Sevilis, Nichole
10
North Hunterdon
104-11
(31.98m)
1
4
5
Jones, Diane
12
Franklin
104-05
(31.83m)
1
2
6
Phipps, Rhea
12
Ridge
102-10
(31.34m)
1
1
7
Nijman, Sarah-Ann
11
Columbia
99-02
(30.23m)
1
8
Parchmen, Stephanie
11
Columbia
97-10
(29.82m)
1
9
Conklin, Rachel
10
Ridge
95-00
(28.96m)
1
10
Falcucci, Samantha
11
North Hunterdon
94-05
(28.78m)
1
11
White, Amber
12
Piscataway
94-00
(28.65m)
1
12
kendle, Dina
11
Woodbridge
93-10
(28.60m)
1
13
Moneme, Chioma
11
Union
89-01
(27.15m)
1
14
Morlando, Maria
11
Hunterdon Centra
87-00
(26.52m)
1
15
Goodfellow, Sophia
09
Hunterdon Centra
86-07
(26.39m)
1
16
Daugherty, Jamie
12
Edison
86-04
(26.31m)
1
17
Adekoya, Anne
11
Edison
86-03
(26.29m)
1
18
Shelda, Thelisme
11
Elizabeth
83-03
(25.37m)
1
19
Syriaque, Whitney
12
Piscataway
81-05
(24.82m)
1
20
Tornes, Cynthia
9
Elizabeth
81-02
(24.74m)
1
21
Taylor, Ayanna
12
Union
80-02
(24.43m)
1
22
Park, Amy
10
Watchung Hills R
80-00
(24.38m)
1
23
Duzong, Kristina
Plainfield
79-06
(24.23m)
1
24
Kattak, Ashley
10
Westfield
79-03
(24.16m)
1
25
Wu, Kirstin
9
North Hunterdon
77-00
(23.47m)
1
26
Brooks, Niteesa
11
Franklin
75-00
(22.86m)
1
27
Castiblanco, Jessie
10
Elizabeth
74-01
(22.58m)
1
28
Murray, Jazmeen
12
Bayonne
73-11
(22.53m)
1
29
Maziarz, Alicia
10
Watchung Hills R
70-05
(21.46m)
1
30
Jean-Baptis, Esther
11
Bridgewater-Rari
69-03
(21.11m)
1
31
Morris, Lindsay
9
Watchung Hills R
67-06
(20.57m)
1
32
Mustard, Grace
12
Westfield
64-05
(19.63m)
1
33
Fegley, Erin
10
Phillipsburg
62-07
(19.08m)
1
34
Laing, Tatiana
10
Piscataway
57-08
(17.58m)
1
--
Salter, Megan
11
Ridge
FOUL
(--)
1
Womens Javelin Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ander, Enniyah-Coco
12
Union
123-10
(37.74m)
1
10
2
Kaufmann, Brooke
11
North Hunterdon
112-11
(34.42m)
1
8
3
England, Danielle
11
Columbia
110-11
(33.81m)
1
6
4
Krand, Shannon
12
Bayonne
110-09
(33.76m)
1
4
5
Chavies, Precious
12
Woodbridge
101-00
(30.78m)
1
2
6
Park, Amy
10
Watchung Hills R
100-01
(30.51m)
1
1
7
Penczak, Elizabeth
12
Westfield
96-10
(29.51m)
1
8
Reilly, Megan
9
Westfield
95-00
(28.96m)
1
9
Salter, Megan
11
Ridge
93-00
(28.35m)
1
10
Mendez, Demi
12
Perth Amboy
90-04
(27.53m)
1
11
Lindner, Juliana
12
Hunterdon Centra
86-04
(26.31m)
1
12
Youngblo, Lajasmine
12
Piscataway
86-01
(26.24m)
1
13
Manley, Erika
11
Franklin
85-04
(26.01m)
1
14
Luginsland, Lauren
10
Bridgewater-Rari
83-07
(25.48m)
1
15
Penrose, Corrinne
11
Phillipsburg
80-08
(24.59m)
1
16
Tourikian, Danielle
9
Edison
79-00
(24.08m)
1
17
Daniels, Jessica
11
Edison
78-06
(23.93m)
1
18
Villavic, Stephanie
11
Edison
77-09
(23.70m)
1
19
Castiblanco, Jessie
10
Elizabeth
77-00
(23.47m)
1
20
Ragin, Voncy
11
Union
74-05
(22.68m)
1
21
Conklin, Rachel
10
Ridge
73-11
(22.53m)
1
22
Carroll, Katie
11
Ridge
72-07
(22.12m)
1
23
Tornes, Cynthia
9
Elizabeth
72-05
(22.07m)
1
23
Cerminar, Nicolette
11
Franklin
72-05
(22.07m)
1
25
Morris, Marissa
10
Watchung Hills R
72-04
(22.05m)
1
26
Manthe, Sabrina
11
Bayonne
69-00
(21.03m)
1
27
LaRue, Carolyn
11
Franklin
66-11
(20.40m)
1
28
Brito, Yonaida
9
Elizabeth
66-10
(20.37m)
1
29
Morris, Lindsay
9
Watchung Hills R
65-00
(19.81m)
1
30
Borkowsk, Elizabeth
10
North Hunterdon
64-02
(19.56m)
1
31
Felton, Danielle
10
Piscataway
61-01
(18.62m)
1
32
Carbone, Meghan
9
North Hunterdon
58-02
(17.73m)
1
Womens High Jump Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jackson, Brittney
12
Columbia
5-05.00
(1.65m)
1
10
2
Sujansky, Myriah
10
North Hunterdon
5-04.00
(1.63m)
1
8
3
Jackson, Kelsey
12
Columbia
5-02.00
(1.57m)
1
6
4
Spiller, Colleen
12
Hunterdon Centra
5-02.00
(1.57m)
1
3
4
Wright-Harm, Kyaira
10
Franklin
5-02.00
(1.57m)
1
3
6
Peterson, Danielle
12
Woodbridge
5-00.00
(1.52m)
1
0.33
6
Lestrange, Margaret
12
Watchung Hills R
5-00.00
(1.52m)
1
0.33
6
Phipps, Rhea
12
Ridge
5-00.00
(1.52m)
1
0.33
9
Sevilis, Nichole
10
North Hunterdon
4-08.00
(1.42m)
1
9
McLean, Ashley
11
Phillipsburg
4-08.00
(1.42m)
1
9
Feindt, Anna Meh
10
Hunterdon Centra
4-08.00
(1.42m)
1
9
Hodges, Allison
10
Ridge
4-08.00
(1.42m)
1
9
Linton, Brittany
11
Ridge
4-08.00
(1.42m)
1
9
Hawkins, Alex
11
Westfield
4-08.00
(1.42m)
1
9
Mason, Jody-Kay
11
Woodbridge
4-08.00
(1.42m)
1
9
Jackson, Whitney
10
Columbia
4-08.00
(1.42m)
1
9
Smith, Ariona
9
Elizabeth
4-08.00
(1.42m)
1
18
Ng, Meghan
9
Watchung Hills R
4-04.00
(1.32m)
1
18
Roper, Alexis
11
North Hunterdon
4-04.00
(1.32m)
1
18
Belcaro, GiAnna
10
Phillipsburg
4-04.00
(1.32m)
1
18
Dwyer, Isis
9
Piscataway
4-04.00
(1.32m)
1
18
Porch, Jennifer
11
Westfield
4-04.00
(1.32m)
1
18
Quinones, Kaitlyn
11
Bridgewater-Rari
4-04.00
(1.32m)
1
Womens Long Jump Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ballew, Amber
9
Columbia
17-10.00
(5.44m)
nwi
1
10
2
Bryant, Maria
12
Hunterdon Centra
16-04.00
(4.98m)
nwi
1
8
3
McNulty, Michelle
12
Bayonne
16-03.50
(4.97m)
nwi
1
6
4
Steele, Victoria
12
Woodbridge
16-02.25
(4.93m)
nwi
1
4
5
Jackson, Whitney
10
Columbia
15-08.25
(4.78m)
nwi
1
2
6
McLean, Ashley
11
Phillipsburg
15-07.00
(4.75m)
nwi
1
1
7
Spiller, Colleen
12
Hunterdon Centra
15-07.00
(4.75m)
nwi
1
8
Vo, Amanda
11
Bridgewater-Rari
14-10.50
(4.53m)
nwi
1
9
Olexson, Samantha
10
Watchung Hills R
14-05.50
(4.41m)
nwi
1
10
Service, Jadeen
11
Union
14-04.50
(4.38m)
nwi
1
11
Depa, Makka
11
Union
14-03.25
(4.35m)
nwi
1
12
Linton, Brittany
11
Ridge
14-02.50
(4.33m)
nwi
1
12
Wu, Courtney
9
Ridge
14-02.50
(4.33m)
nwi
1
14
Jones, Taylor
11
Phillipsburg
14-01.75
(4.31m)
nwi
1
15
Bernstein, Natalie
12
Hunterdon Centra
14-00.50
(4.28m)
nwi
1
16
Owusu, Catherine
11
Woodbridge
13-11.00
(4.24m)
nwi
1
16
Mason, Jody-Kay
11
Woodbridge
13-11.00
(4.24m)
nwi
1
18
McIntosh, Keiana
11
Elizabeth
13-09.25
(4.20m)
nwi
1
19
Earle, Kelsey
9
Columbia
13-05.25
(4.10m)
nwi
1
20
Pei, Cathy
9
John P Stevens
13-03.75
(4.06m)
nwi
1
21
Chmielewski, Kim
9
Watchung Hills R
13-03.25
(4.04m)
nwi
1
22
Sinnott, Jen
10
Watchung Hills R
13-01.75
(4.01m)
nwi
1
22
Held, Kate
9
North Hunterdon
13-01.75
(4.01m)
nwi
1
24
Miller, Alyssa
9
John P Stevens
13-00.25
(3.97m)
nwi
1
25
Williams, Cynthia
9
Bayonne
12-10.00
(3.91m)
nwi
1
26
Wilson, Brette
9
North Hunterdon
12-09.25
(3.89m)
nwi
1
27
Jason, Alexa
11
Ridge
12-02.25
(3.71m)
nwi
1
28
Wagenhoffer, Maxine
10
John P Stevens
11-10.25
(3.61m)
nwi
1
29
Chachoune, Janvier
9
Elizabeth
11-09.25
(3.59m)
nwi
1
Womens Triple Jump Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ballew, Amber
9
Columbia
37-05.00
(11.40m)
nwi
1
10
2
Jackson, Whitney
10
Columbia
36-03.00
(11.05m)
nwi
1
8
3
Steele, Victoria
12
Woodbridge
34-01.50
(10.40m)
nwi
1
6
4
Owusu, Catherine
11
Woodbridge
33-10.50
(10.33m)
nwi
1
4
5
Beckford, Shantel
11
Piscataway
33-01.00
(10.08m)
nwi
1
2
6
Wright-Harm, Kyaira
10
Franklin
32-10.00
(10.01m)
nwi
1
1
7
Phipps, Rhea
12
Ridge
32-07.00
(9.93m)
nwi
1
8
VanEpp, Sirena
11
Westfield
32-05.00
(9.88m)
nwi
1
9
Vo, Amanda
11
Bridgewater-Rari
32-04.00
(9.86m)
nwi
1
10
Minardi, Sarah
11
Phillipsburg
32-02.50
(9.82m)
nwi
1
11
Feindt, Anna Meh
10
Hunterdon Centra
32-02.00
(9.80m)
nwi
1
12
Sermsuwan, Thanida
11
Bridgewater-Rari
31-11.00
(9.73m)
nwi
1
13
Bernstein, Natalie
12
Hunterdon Centra
31-04.00
(9.55m)
nwi
1
14
Linton, Brittany
11
Ridge
30-05.50
(9.28m)
nwi
1
14
Brownlee, Simone
9
Columbia
30-05.50
(9.28m)
nwi
1
16
Olexson, Samantha
10
Watchung Hills R
30-02.00
(9.19m)
nwi
1
17
Sweetman, Bridget
10
Bridgewater-Rari
30-01.00
(9.17m)
nwi
1
18
Jones, Taylor
11
Phillipsburg
29-05.50
(8.98m)
nwi
1
19
Michels, Victoria
10
Hunterdon Centra
29-03.00
(8.92m)
nwi
1
20
George, Ashley
9
Ridge
29-02.50
(8.90m)
nwi
1
21
Sinnott, Jen
10
Watchung Hills R
28-06.50
(8.70m)
nwi
1
22
Kisch, Moira
10
North Hunterdon
28-01.00
(8.56m)
nwi
1
23
Wagenhoffer, Maxine
10
John P Stevens
27-10.00
(8.48m)
nwi
1
24
Wilson, Brette
9
North Hunterdon
27-04.00
(8.33m)
nwi
1
25
Speck, Sarah
9
North Hunterdon
27-02.50
(8.29m)
nwi
1
--
Jones, Jada
9
Union
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault Gr 4
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fineman, Dana
11
Hunterdon Centra
11-00.00
(3.35m)
1
10
2
Stevens-Haa, Claire
12
Westfield
10-00.00
(3.05m)
1
8
3
Cleary, Samantha
11
Hunterdon Centra
9-06.00
(2.90m)
1
6
4
Swick, Chelsea
11
Phillipsburg
9-00.00
(2.74m)
1
4
5
Swick, Mikee
11
Phillipsburg
8-06.00
(2.59m)
1
2
6
Peterson, Danielle
12
Woodbridge
8-06.00
(2.59m)
1
1
7
Sevilis, Nichole
10
North Hunterdon
8-06.00
(2.59m)
1
8
Stejskalo, Kristyna
11
Edison
8-00.00
(2.44m)
1
8
Xu, Jessica
9
Watchung Hills R
8-00.00
(2.44m)
1
8
Dillard, Paige
09
Hunterdon Centra
8-00.00
(2.44m)
1
11
Kronick, Hannah
11
Westfield
7-00.00
(2.13m)
1
11
Hanna, Maggie
10
Ridge
7-00.00
(2.13m)
1
11
Kapadia, Alexandra
9
Westfield
7-00.00
(2.13m)
1
--
Greer, Emily
9
Edison
NH
(--)
1
--
Weber, Mahra
10
Edison
NH
(--)
1
--
Sujansky, Myriah
10
North Hunterdon
NH
(--)
1
--
Harris, Emily
9
Watchung Hills R
NH
(--)
1
--
Brownlee, Simone
9
Columbia
NH
(--)
1
--
Berman, Emily
9
Watchung Hills R
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
None
More news
2010 Results - NJSIAA State Sectionals
2010 Results - GMC Championships
700 shares:
NJSIAA State Sectionals
,
Bayonne High Track & Field and Cross Country - Bayonne, New Jersey
,
Brdgwtr-raritn High Sch Track & Field and Cross Country - Bridgewater, New Jersey
,
Columbia High School Track & Field and Cross Country - Maplewood, New Jersey
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Woodbridge High Track & Field and Cross Country - Woodbridge, New Jersey
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2016
2
2015
12
2014
2
6
2013
10
2012
4
4
2010
5
Show 3 more
Hashtags
None
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!